00 položek  0 Kč
Potréninkový protein (WPI 90)
Sladidlo

Bez sladidel

Intenzita sladkosti
0123
Příchuť

Bez příchutě

Potréninkový protein (WPI 90)

Novinka
899 Kč
  • vhodný zařadit po tréninku ke stimulaci proteinové syntézy
+ vysoký podíl bílkovin s minimem tuku a laktózy
+ rychlá stravitelnost
+ využití především v období diet

- nižší obsah vitaminů a dalších prospěšných látek
- horší chuť oproti koncentrátu
- vyšší cena oproti koncentrátu
 
Syrovátkové izoláty obsahují 90 % bílkovin. Podíl bílkovin je tedy velmi vysoký s minimem tuku a laktózy. To umožňuje rychlou stravitelnost izolátu a snížení nároků na trávení, navíc jsou syrovátkové izoláty většinou přijatelné i pro lidi s laktózovou intolerancí. Jejich nevýhodou je, že neobsahují takové množství vitaminů a dalších tělu prospěšných látek, nemají tak dobrou chuť jako koncentráty a jsou dražší. Na druhou stranu, díky vysoké koncentraci bílkovin stačí mnohem menší dávka prášku k pokrytí nezbytné dávky bílkovin ke stimulaci proteinové syntézy. Izolát lze využít kromě silového či objemového období přípravy především v průběhu rýsovacích a redukčních diet. Do tohoto období se hodí především díky tomu, že obsahuje z velké části jen bílkoviny bez dalších příměsí, a tak je jeho energetická hodnota na stejnou porci bílkovin nižší než u koncentrátů. 

Metoda výroby

CFM (cross-flow microfiltration) neboli mikrofiltrace se zkříženým tokem přes keramické filtry, je moderní způsob oddělení pevných částic od kapalin, který zajišťuje ještě vyšší čistotu výsledného produktu v porovnání s metodou statické DEF filtrace (dead-end filtration). V podstatě jde jednoduše o to, že při CFM nedochází k ucpávání keramických filtrů nečistotami, které jsou kontinuálně odplavovány. Jedná se v současnosti o nejkvalitnější metodu výroby syrovátkového proteinu, přičemž jednotlivé proteinové frakce si zachovávají svoji biologickou účinnost (nedochází k nežádoucí denaturaci proteinů) a jejich složení odpovídá přirozenému obsahu v základní surovině. Výsledný produkt zároveň obsahuje pouze zanedbatelné množství mléčného tuku a laktózy, a proto mají syrovátkové proteiny vyrobené pomocí CFM metody tu nejvyšší nutriční hodnotu. Velkou výhodou těchto membránových metod je zachování všech bílkovinných frakcí v porovnání s iontovou výměnou, kde dochází ke ztrátám a denaturaci některých zdraví prospěšných látek, jakými jsou například glykomakropeptidy nebo a-laktalbuminy. Glykomakropeptidy mají pozitivní efekt na správnou funkci imunitního systému i na trávicí soustavu a na zvýšení absorpce vápníku ve střevě, a-laktalbuminy mají zase výborné aminokyselinové spektrum s vysokým obsahem esenciálních a semiesenciálních aminokyselin. Výsledné produkty tak obsahují lepší spektrum aminokyselin, mají také vyšší obsah vápníku a nižší obsah sodíku. Jestliže vám tedy jde o nejkvalitnější syrovátkové proteiny na trhu, měli byste preferovat právě tuto metodu zpracování. 

Návod k použití
Jednu plnou odměrku (70 ml) odpovídající přibližně 30 g výrobku rozmíchat ve 200 - 300 ml vody nebo mléka.

Doporučené dávkování
Závisí na tělesné hmotnosti, sportovní aktivitě a složení stravy. Obecně by celkový denní příjem bílkovin neměl překročit 2 g/kg tělesné hmotnosti. 

Upozornění 
Určeno pro zvláštní výživu, neslouží jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Skladujte uzavřené v suchu mimo přímé sluneční záření při teplotách do 25 °C, nevystavujte mrazu. Ukládejte mimo dosah dětí. Výrobce neručí za škody, vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním. Spotřebujte do 4 měsíců od otevření. 

Hmotnost 
1000 g 


 

Další z kategorie

BCAA 2:1:1
BCAA 2:1:1
649 Kč
Detail
Glutamin
Glutamin
399 Kč
Detail
Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
399 Kč
Detail
Long protein
Long protein
899 Kč
Detail
Potréninkový protein (WPC 80)
Potréninkový protein (WPC 80)
749 Kč
Detail

[BLOG] Zdravý životní styl

Zde nalezneš spoustu zajímavých a užitečných informací ze světa fitness a zdravého životního stylu. 

Přejít do BLOGu